Aktuality

Záchrana lidských životů díky mobilní aplikaci vymyšlené studenty

12.02.2014 V r. 2009 přišli 3 mladí studenti VUT v Brně s nápadem sestavit aplikaci pro chytré telefony, které dokáže zobrazit polohu lidí na mapce. Co za nápadem stojí? Tito tři studenti chtěli, aby si lidé vzájemně dokázali pomoct.
Jak je každému známe, v r. 2010 zasáhlo Haiti zemětřesení. Internet a další média po celém světě zahltily zprávy, které ostatní informovali o této katastrofě. Často se stávalo, že reportéři sice objevili nemohoucí lidi, avšak nedokázali jim pomoct.
Díky aplikaci GINA může být zachráněno několik životů. Aplikace totiž dokáže dokonale prozkoumat mapu, a tak se snadno zjistí, kde jsou lidé, kteří potřebují reálnou pomoc. GINA ukáže terén, ve kterém se ohrožení lidé nachází, a záchranáři budou přesně vědět, ve kterých místech se lidé v nouzi nachází.
Soutěž umožnila studentům porovnání úspěchů s ostatními, ale i pohled do reálného světa technologií. Imagine Cup ukázal studentům, že i myšlení se dá nasměrovat tou správnou cestou, pokud ví, jak na to. Poskytl jim také spoustu cenných rad, které se týkaly, především práce se svým businessem nebo sebeprezentace v médiích.
Pořadatelem této mezinárodní soutěže je, všem jistě známá firma, Microsoft. Microsoft chce ukázat studentům, že i dobré nápady mohou být po zásluze oceněny. Zároveň soutěž studenty naučí, jak pracovat v reálném světě s informačními technologiemi.
V současné době se lze přihlásit již do dvanáctého ročníku soutěže. Soutěží se ve třech kategoriích:
1. Games,
2. Innovation,
3. World Citizenship.
Vítěz získá kromě zkušeností, pocitu úspěchu ze své práce, také 50 tisíc dolarů. V tomto roce dokonce pořádá Microsoft online soutěže – challenges, které vznikly díky životnímu cyklu softwaru, který se v průběhu let neustále měnil a rozvíjel. Vítěz této kategorie si odnese 3 000 dolarů.
Chcete mít nové zkušenosti v tomto oboru i Vy? Neváhejte a přihlaste se do této studentské soutěže. I Váš nápad totiž může mít šanci na výhru :D /A.B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.