Aktuality

Vzdělávání online?

27.02.2014 Možná se to bude zdát někomu banální, přesto si s odstupem připomenu první dojem z toho, že učení mohlo probíhat tzv. online. Tzn., někde na jednom konci sítě či jiného připojení seděl žák a poslouchal či přebíral informace od svého učitele.  Nějak mi to tehdy přišlo poněkud seriálem zjednodušené a v podmínkách, v jakých u nás většinou probíhala výuka, nepředstavitelné až poněkud nepotřebné. S odstupem času, když se setkávám s tím, že se mezi nabídkami vzdělání objevuje i jejich online forma, se mi vybaví i toto.
Kladu si proto i nyní otázku, zda vlastně online forma vzdělávání může nahradit v odpovídající míře a kvalitě to běžné, na něž jsme léty praxí zvyklí.
Při hledání na internetu takových nabídek můžeme např. najít E-univerzitu celoživotního vzdělávání a řadu dalších odkazů na tuto formu předávání informací a jejich využití. A protože vím, že komunikace dnes skrze síť probíhá naprosto běžně, neudivuje mě ani nabídka různých vzdělávacích online kurzů.
Zároveň si kladu otázku, zda takto volená forma vzdělávání (i jako způsob základního vzdělání) zcela vykryje požadavky na vzdělanostní úroveň v míře nezbytné v porovnání s nároky na jednotlivé stupně vzdělání. Přesto ve formě online vzdělání vidím jednu z možností, jak překlenout příp. bariéry vzniklé např. určitým handicapem u osob, které se chtějí dále vzdělávat, např. i dětí, které za určité asistence svých rodičů nebo osob, jimž jsou svěřeny, aby vzdělání získali. Možná by stálo za to i tento způsob vést v nabídce možných pracovních aktivit. /haas/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.