Aktuality

Vysokoškolské studium bude vyžadovat žádoucí předpoklady

24.02.2014 Jedním z problémů, který taktéž váže nedávné diskuze spojené např. s akreditací statutu na Západočeské univerzitě, je absolutorium a uznávání studia na VOŠ. Postupně se jeví jako více než žádoucí, aby studenti vysokoškolské předměty absolvovali skutečně v rámci vysokoškolského studia a ve shodě s jeho nároky. Uznávat se na úrovni VOŠ mají pouze předměty týkající se jazyků či všeobecně vzdělávacích předmětů.
Můžeme si jistě říci, zda nejde jen o zbytečné „obstrukce“, které mohou vést pouze k jednostrannému formalismu. Při hlubším zkoumání však můžeme přijít na to, že rozdílnost získaného vzdělání zřejmě nepomůže ani absolventům, ani příp. kvalitě studovaných oborů. Proto se jeví jako žádoucí určit shodné parametry tam, kde existuje-li základ oborových předmětů, což by neměl být problém je rozvinout ani na požadované vysokoškolské úrovni. /haas/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.