Aktuality

Výhledy absolventů na profesní uplatnění

11.1.2018 Již od našeho narození si rodiče, až mnohdy s nemalou absencí soudnosti, představují a hlavně plánují, že jejich dítko bude jednou v budoucnu primářem na neurochirurgii nebo manažerem nadnárodní společnosti. Je to asi zcela logické, protože pro každého rodiče je jeho dítě to nejkrásnější, nejroztomilejší a v neposlední řadě nejchytřejší.

A jaká je nejlepší cesta za úspěchem a penězi? Samozřejmě dosažení vysokoškolského vzdělání. Nabídka nejrůznějších a nejrozmanitějších studijních oborů vysokých škol a univerzit samozřejmě láká a vábí mnoho potencionálních studentů. A při kvalitě našeho vysokého školství (bez nadsázky) se tomu ani nemůžeme divit.

Studentská léta jsou pro studenty ta nejkrásnější plná dobrodružství a osvojování si nových znalostí a dovedností. Studium je pro mnohé z nás, a pevně doufám, že jich je většina, také do jisté míry zábavou. Státní zkouška, obhajoba závěrečné práce, promoce a hned skok do běžného života. S tímto skokem však velmi brzy přichází i vystřízlivění z do té doby euforické nálady.

Ono je hezké mít před jménem titul a stát se do jisté míry odborníkem teoretikem v daném oboru. Jenže mnohdy sehnat práci ihned po studiu není ničím jednoduchým. Nemálo absolventů končí hned po studiu na úřadech práce, kde čekají celé dlouhé měsíce na příležitost. Ta se časem dostaví, ale často ne v oboru, který jsme vystudovali.

A tak je potřeba alespoň dočasně vzít pracovní nabídku, která nám příliš nevoní. Leč ekonomická potřeba života prahne po uspokojení a tak bereme doslova co je. Avšak trpělivost růže přináší, jak praví jedno známé přísloví, a tak cílevědomí a trpěliví absolventi časem zcela jistě najdou pracovní uplatnění, které odpovídá jejich vysokoškolské kvalifikaci. /MN/


  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.