Aktuality

Ústní zkouška? Noční můra mnohých z nás

28.12.2017 Zápočet či zkouška písemná nebo ústní? Co jedinec to jiný názor. Někteří z nás jsou extroverti a verbální projev jim nedělá problém, jiní jsou zase zastánci písemné zkoušky, protože zde vidí větší prostor pro vyjádření. Nicméně zkoušku je potřeba splnit a její forma je čistě na uvážení zkoušejícího. Jistě většina z nás zná onen nepříjemný pocit, kdy mnoho hodin sedíme nad skripty a máme ten nepříjemný a stresující pocit, že v té naší kulaté ozdobě na krku zcela nic z přečteného neutkvělo.

K tomu se přidá velice neklidný spánek večer před důležitou zkouškou a náběh na vředy je velice aktuální. Aby toho nebylo na naší nervovou soustavu příliš málo, musíme ještě desítky minut sedět na chodbě před zkušební místností a čekat, až ten nebožák, co je zkoušen před námi, to bude mít za sebou.

Nezřídka se tedy setkáváme s obrazem, kdy studenti bezmocně, ještě těsně před zkouškou, „zírají“ do skript a snaží se do hlavy nasoukat ještě nějaké informace. Nastává onen okamžik ústní zkoušky, kdy si sedáme na židli a nevěřícně koukáme na stolek, který je plná kartiček s čísly. Nekonečná chvíle losování, která z nabízených otázek mi zlomí vaz. Konečně víme co je ona pekelná otázka. A k tomu obligátní fráze zkoušejícího: „tak co mi k této otázce řeknete“.

Bezmoc a úzkost se nás okamžitě zmocňují, protože jsme „naivně“ očekávali, že se nás zkoušející bude ptát na konkrétní otázky a tím nás nepatrně navede k problematice. Po několika minutách koktání doprovázeného třesem těla a zvýšeným pocením zjišťujeme, že lidovka není vůbec špatná známka a spokojeně odcházíme setřást svůj stres do restauračního zařízení. /MN/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.