Aktuality

Studium MBA na prestižní škole už můžete mít zcela zdarma

24.4.2015 Wharton School, která je podle Financial Times třetí nejprestižnější MBA škola na světě, dala kurzy z prvního roku studia na web zdarma.

Na e-learningové platformě Coursera, škola ke svým kurzům doplnila další čtyři - Účetnictví, Řízení provozu, Marketing a Finanční management, takže prakticky celý první ročník prestižního MBA studia je nyní na webu zdarma.

Jednotlivé předměty probíhají šest až deset týdnů a na konci si můžete za poplatek 49 dolarů nechat poslat certifikát o absolvování kurzu.

Kurzy sestávají z předehraných přednášek, interaktivních pomůcek a diskuzního fóra, na kterém diskutují studenti s profesorem nebo jeho asistenty.

Ředitel inovací školy Wharton Don Huesman uvedl, že online kurzy nejsou zředěnou verzí klasických přednášek. "Někteří profesoři používají vytvořený online obsah i na řádných kurzech. Studenty vybízejí, aby si prohlédli video před samotnou přednáškou, jejíž čas tak může být využit k diskusi. "

Během online kurzů se mohou studenti naučit totéž a od stejných profesorů jako denní studenti, kteří platí školné téměř 100 tisíc dolarů, i když online studenti budou podle něj ochuzeni o zážitek ze studentského městečka, nevytvoří si důležité byznys kontakty a nezískají přístup ke kariérnímu poradenství.

Coursera je vzdělávací společnost, kterou založili dva profesoři ze Stanford University a která poskytuje zdarma kurzy prestižních univerzit, mezi které patří kromě Stanfordu například i Yale, Princeton nebo Columbia. Podobnou organizací je EDX, se kterou spolupracují Harvard, Berkley, Massachusettský technologický institut a další. /M.G./

  
Zpět na seznam aktualit

Tagy: MBA práce
Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.