Aktuality

Poskytujete ostatním zadání zkoušek? Je to podvod nebo není?

23.03.2014Předtím než jdete na zkoušku, tak si prohlížíte zadání testů z minulých let. Nebo snad ne? Pokud ano, všimli jste si, že se zadání testů pořád dokola X let opakují? Kde si myslíte, že nastala chyba? Myslíte si, že profesoři přistupují ke zkouškám správně, když dávají neustále stejná nebo velmi podobná zadání. Je to správné?
 Pokud si dopředu projíždíte otázky, které se v minulých letech v testech vyskytovaly, pak je jasné, že si můžete upevnit své znalosti. Dokážete si totiž přece představit to, jak zkouškové varianty zhruba vypadají, a tak se můžete na test lépe připravit. Je totiž možné, že se na zkoušku budete učit jiné věci než ty, které konkrétní vyučující po vás bude požadovat. Co pedagog, to jiný přístup ke zkoušení.
Je lepší učit se z výtahů ze skript, využívat přímo skripta nebo přednášky? Někdy je těžké zvolit si tu nejlepší variantu, protože se v každém materiálu vyskytují rozlišné učební materiály. Špatně se Vám učí ze skript makroekonomie nebo mikroekonomie? Zvažte, zda by nebylo nejlepší možností, učit se z videí, která jsou na internetu k dispozici. Tato videa Vám dokážou výborně vysvětlit potřebnou problematiku. K teoretickým znalostem Vám video také poskytne potřebné grafy nebo praktické příklady, na nichž se mnohem lépe daná terminologie vysvětlí.  
Věděli jste o tom, že když zveřejníte zadání zkoušky na internet nebo ho rozšíříte jiným způsobem, porušujete autorské právo? Zadání vymýšlí pedagog a je to čistě jeho majetek, který je chráněn zákonem. Studenti však mají v tomto případě velké štěstí, protože profesoři na ně mohou velmi špatně získávat důkazy. Aby měli důkaz, museli by studenta přistihnout přímo při činu, což je opravdu nepravděpodobné.
Nezapomínejte na to, že v kolujících zadáních je velmi často mnoho chyb, a proto není dobré se na ně vždy plně spoléhat. Zkuste si ověřit správnost zadání, i takovým způsobem se můžete opravdu dobře na zkoušku připravit.
A co používáte pro zjištění potřebných informací o zkouškovém Vy? Emaily, Primáta, Facebook nebo něco úplně jiného…? /A. B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.