Aktuality

Polévky z pytlíku nebo guláš z konzervy?

11.12.2017 Život českého studenta vysoké školy na kolejích či na privátu, není v dnešní době žádný med. Bydlení mnohdy velmi skromné, naproti tomu nároky školy až příliš vysoké a kde máme saturaci základních lidských potřeb?!

Člověk ke svému životu potřebuje primárně tři věci, vzduch, nápoje a jídlo. Velké štěstí, že se doposud neplatí daně ze vzduchu a tak v tomto ohledu žádný člověk nestrádá. Co se týče nápojů, dostupnost alkoholu je v naší společnosti jednodušší nežli například sehnat pleny pro kojence. A tak zde nastává nejzásadnější problém a to do čeho za nakolik, zatnout svůj chrup.

První dva dny v týdnu je to celkem jednoduché, protože doposud máme zásoby od maminek z domova, ale s posledním soustem vepřového řízku je potřeba řešit co zbývající tři dny. Na řadu tak přicházejí velice „oblíbené“ polévky z pytlíku. Pokud máme vytříbenější chuťové pohárky, pak volíme „polévku“ z asijského světadílu. Obě varianty jsou velice rychlé a nevyžadují odbornější znalosti z oblasti gastronomie. Nicméně hlad mnohdy přetrvává i po tak vydatné večeři.

Můžeme tedy zvolit o něco „hutnější“ stravu v podobě nejrůznějších omáček z konzervy. Zde hrozí jeden velký problém, že po šesté plechovce vepřového guláše během posledních čtrnácti dnů, se nám jeho chuť poněkud zajídá. Což naplat, zkusíme tedy kuchařský experiment. Pomineme li fakt, že máme jen jednu pánev možná z doby po dědečkovi a cibuli budeme krájet na kuchyňské lince, nic nezkazíme tím, když si k našemu vaření přikoupíme nějaké levné polotovary.

Ideální jsou fazole (levné a je jich hodně). K tomu orestovat cibulku, přikrájet levnou uzeninu a s krajícem chleba máme dlabanec ve velkém stylu. Ovšem za předpokladu, že vše dopadne tak, jak jsme si před vařením naplánovali. Dost bylo polemiky, stejně vždy vyhraje telefonát do nejbližší pizzerie a problém hladu je vyřešen. /MN/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.