Aktuality

Pár tipů nejen pro studentské cestovatele

06.03.2018 K životu studentskému zcela jistě patří i cestování do různých destinací. Cestujeme po Evropě – třeba na pracovní pohovory, prezentace našich projektů a různých žádostí o finanční prostředky, ale i do vzdálenějších destinací – na zkušenou, na praxi, nebo jenom tak, že se tam chceme podívat a je to třeba výhodné a levné. Během cest na nás mohou číhat různé nástrahy, a tak se dnes budeme chvilku věnovat tomu, jak těm nejběžnějším problémům předejít, aby se z nich nestaly příliš velké potíže, a aby nám takové potíže nezkazily celou cestu.

Už se vám někdy stalo, že jste „TAM“ doletěli, ale vaše zavazadlo se rozhodlo, že si cestu prodlouží, a poletí jinudy a jinak? Pokud tuto zkušenost nemáte, skvěle, ať vás nikdy nepotká! Pokud ano, zřejmě víte, co vás čeká – v cílové destinaci je třeba vyplnit formulář… Ten obsahuje celkem obvyklé údaje, jako odkud kdo kam cestoval, kam zavazadlo doručit v případě nálezu, číslo telefonu, číslo letu, číslo pasu, ad. Ale pak přichází část, kdy je třeba zavazadlo popsat, a zde může nastat problém.

Zkuste si cvičně, hned teď, tedy ve stavu lehkého pobavení a bez stresu, popsat svůj cestovní kufr.. Jak je velký? Úplně nejlepší je ale cestovat pouze s kabinovým zavazadlem, a žádný velký bágl s sebou nevláčet. Pokud cestujeme někam, kde je léto, tak snad ani nepotřebujeme příliš mnoho oblečení, a na dárky místním myslet už pár století nemusíme. Vždyť kolikrát se cestovatelé vrátí z cest a při vybalování zavazadla si uvědomí, kolik věcí vlastně ani jednou nepoužili. Potřebujeme pas, přístup k nějakým financím – prostřednictvím kreditní či debetní karty, nebo přístupové heslo ke své internetové peněžence nebo kryptopeněžence, plavky, pár kousků oblečení, dobré boty, možná laptop nebo notebook, zubní kartáček a dobrý pleťový krém.

Pro případ ztráty nejdůležitějšího dokladu, tedy pasu, se nám během různých peripetií osvědčilo udělat si několik papírových barevných kopií vlastního pasu (případně i vstupního víza), a uschovat je na různých místech zavazadla. Pokud by skutečně došlo ke ztrátě nebo odcizení pasu, pak je věrná papírová kopie dokladu k nezaplacení, zvláště při jednání s různými úřady. Lze si samozřejmě pořídit dobrou fotografii pasu i na mobil, a až bude mít moderní nový pas i QR kód, tak – možná – nebude nutno s sebou vozit ani pas..
Určitě je dobré si předem zarezervovat pobyt v nějakém rozumně drahém zařízení.

Je dobré k tomu využít ubytovací služby Booking nebo AirBnB, a výrazně si tím ušetřit finanční prostředky. A pokud budete využívat těchto služeb pravidelně, můžete se dočkat velmi zajímavých finančních výhod, ovlivněných častým cestováním s výše zmíněnou společností. Pokud např. u Bookingu dosáhnete statutu „Génius“, získáte přístup k cenám, které mohou být až 30% oproti tomu, co už tak je relativně levné na této stránce. Je rozumné si s sebou vozit vlastní zámeček, protože většina mládežnických ubytoven – tzv. hostelů – nabídne uzamykatelné skříňky, a pak si lze pobytu v cílové destinaci užít bez stresu, že vás někdo v ložnici připraví o cenné věci.

Ať cestujete kamkoli, přejeme příjemnou a bezpečnou cestu bez náhlých nečekaných nehod. /LH/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování státnicových otázek v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.