Aktuality

Nezapomeňte si v únoru podat přihlášky na VŠ

11.2.2015 Na českých vysokých školách si přihlášky shánějí studenti sami, resp. se hlásí přes online formulář. 

Podmínky k přihláškám a přijetí se liší škola od školy: na některou vyžadují potvrzení lékaře, životopis, jinde je nutné přinést maturitní vysvědčení k přijímacímu pohovoru (případně ověřenou kopii), k talentovým zkouškám pak vlastní tvorbu, portfolia a podobně.

Termíny

Přihlášky se nejčastěji podávají do 28.2., Ale umělecké školy, resp. ty, které vyžadují talentové zkoušky, přijímají přihlášky často jen do 30.11. Ty školy, které nemají nával zájemců, mívají termíny i do konce března či dubna.

Platba

Za podání přihlášky se platí poplatek, jeho výše závisí na konkrétní univerzitě. Informace vždy naleznete na internetových stránkách fakulty, na kterou se hlásíte. Pozor! Nezaplacení manipulačního poplatku znamená nekompromisní vyřazení vaší přihlášky. 

Je dobré sledovat stránky školy, na kterou se hlásíte, před i po podání přihlášky, podmínky přijetí se mohou měnit a upravovat ještě dva měsíce před přijímacím řízením (školský zákon). Jak už to tak bývá, nevyplatí se nechávat si ani podání přihlášky na poslední chvíli. Shánění potvrzení či ověřování vysvědčení může trvat, třeba raději počítat s komplikacemi a mít pak přiměřený časový komfort a klid na přípravu na přijímačky.

Dávejte si pozor na přesnost vyplněných údajů, jak bylo zmíněno, škola má právo Vaši přihlášku ignorovat, pokud nebudete postupovat podle zadaných instrukcí.

Je dobré mít takzvanou pojistku, to znamená hlásit se i na školu, kde je méně zájemců a mít tak vyšší šance, že vás přijmou. Přejeme hodně štěstí!  /M.G./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.