Aktuality

Nevíte si rady s vyplněním přihlášky na VŠ či VOŠ? Poradíme Vám!

19.02.2014 Přihlášky lze posílat buď písemně, nebo elektronicky. V případě papírové přihlášky je třeba, vyplnit ji, čitelně a hůlkovým písmem. Důležité jsou v ní údaje týkající se osobní identifikace, ale také adresa trvalého bydliště. Nezbytně nutné je vyplnit název studijního oboru a programu, o který máme zájem. Vzhledem k tomu, že jsou papírové přihlášky náročnější z hlediska administrace, je za ně účtován vyšší poplatek než pokud byste zvolili podávání přihlášky přes internet – tedy elektronicky. Průměrně za papírovou přihlášku utratíte 550 Kč a za elektronickou cca 400 Kč. Správné vyplnění přihlášky je stejně důležité pro budoucí vysokoškoláky, ale také pro ty, kteří za sebou již psaní bakalářské práce mají, ale chtějí si své vzdělání zvýšit, a tak je poté bude čekat psaní práce diplomové. Aby totiž vůbec mohli ve vzdělání pokračovat, musí platnou přihlášku podat.
Papírová přihláška má však své kladné i záporné stránky. K jejím přednostem patří především to, že nepotřebujete žádné internetové připojení. Dalším kladem je také fakt, že některé školy požadují poslat elektronickou přihlášku, ale zároveň také vytištěnou přihlášku, poštou. Díky tomu si může člověk podáním tištěné přihlášky, ušetřit čas potřebný k dvojímu zaslání dokumentu. Nevýhodou tištěné přihlášky je především rychlost a cena.
Rozhodnete-li se podat elektronickou přihlášku, pak je třeba, abyste si ji vyhledali na internetu, v online verzi ke stažení. Mezi hlavní výhody podání tohoto druhu přihlášek je především to, že ji lze podat, až do 23:59 h. posledního možného termínu. Za elektronické přihlášky se také, ve většině případů, platí menší finanční obnos. Mezi mínusy patří nutnost doručení nejen elektronické verze, ale také tiskové podoby studijnímu oddělení (pouze na některých vysokých školách).
Vyplňujete přihlášku? Nezapomeňte, že je důležité doručit škole také potřebné dokumenty, mezi které se řadí především kopie maturitního vysvědčení či jiné certifikáty. Na některých školách vyžadují tyto přílohy, až při zápisu ke studiu. Důležité je, pečlivě si překontrolovat veškeré povinné údaje, které jsou v přihlášce třeba vyplnit. /A. B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.