Aktuality

Neumíte si poradit s citacemi? Zkuste generátor citací!

5.11.2013 Generátor citací dokáže vytvořit citaci dle potřebných norem. Nová citace se vytváří na základě předvytvořené šablony. V šabloně jsou označeny údaje, které musí být v citaci uvedeny. Zda student v šabloně vyplnil potřebné údaje lze zkontrolovat podle kontroly citace. V případě, že se objeví zelený symbol, citace je dle norem správně a lze ji v bakalářské či jiné práci použití. Pokud se rozsvítí červený symbol, citace není z nějakého důvodu v pořádku, a musí se znovu zkontrolovat vyplněné údaje.
Pokud student využívá při zpracování svých prací některé citace opakovaně, je vhodné, aby se na webu zaregistroval. Registrace trvá jen chvíli a lze díky ní dohledat již použité citace, které lze srovnat do složek, sdílet s ostatními, ale také přímo exportovat citace do Wordu či PDF dokumentu.
Jako první portál, který s použitím nové normy ČSN ISO 690 přišel na trh, byl webový portál – citace.com. Tato nová norma platí již od 1. dubna 2011. Existují rozdíly, které mezi novou starou normou jsou. Změny se týkají:
•    zápisu autorů,
•    nejprve se zapisuje dostupnost, až poté poznámka,
•    počet stran již není povinný údaj.
Někdy si studenti ještě pletou novou a starou normu, a proto je vhodné, když se zapisuje citace do zdrojů, přímo podle generátora citací, aby nebyla zbytečně vytvořena chyba. Oficiální znění normy, kterou zapsala Olga Biernátová a Jan Skůpa, již zkritizovalo osm lidí z řad odborníků na citace.
Na vysokých školách by se měl vyučovat předmět, který navštěvují studenti píšící bakalářskou práci či diplomovou práci, aby si upevnili své znalosti o psaní odborných prací. V rámci předmětu týkající se psaní odborných prací, by se měli mj. studenti seznámit s tvorbou citací podle aktuálně platných norem. Takový předmět studentům pomáhá lépe pochopit danou problematiku a mají zde prostor pro své dotazy, ale také na to, aby si uvědomili, čeho se při psaní odborné práce, vyvarovat a na co se naopak zaměřit. /A. B./

Zajímavosti: Diplomové práce, Bakalářské práce, Disertační práce, Seminární práce, Referáty

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.