Aktuality

Kecy v kleci

21.03.2019 Právě probíhající zkouškové období se pomalu chýlí ke svému konci. Studenti z této pekelné etapy svého krátkého života vycházejí se „šrámy“ různých velikostí, zničenými představami o romantickém studentském životě či na tisíc kousků roztříštěnými iluzemi o spravedlnosti na tom božím světě. A zaručeně si budou o tom lítém boji, který svedli se svými učiteli vyprávět barvité historky. Co vše lze od svých spolužáků po zkouškovém zaslechnout?

Nejčastější otázkou, kterou vám vaši souputníci v akademickém boji položí je: „Tak jak to šlo?“ Vězte, že vaši odpověď chtějí slyšet pouze v tom případě, že jste dopadli hůř než oni. A pokud jste byli lepší, tak se budou stále dokola vyptávat všech okolojdoucích do té doby, než se nějaký nešťastník horší než oni najde. Poté se budou cítit lépe. Druhou větou často bývá: „No, učil jsem se na tu zkoušku až moc důkladně a zbytečně moc. Za deset minut bylo po zkoušce.“ Tímto tvrzením vás tento „takykamarád“ chce zřejmě trošku zastrašit a malinko ponížit. V podstatě říká- záviď a uctívej mě. Po této větě následuje známá: „Prý to všichni pokazili. Ten učitel by mohl trochu snížit své nároky! No přece nemůže vyhodit celý ročník! Nebo jo?“ Tím vlastně říká, že je podělaný až za ušima. Učitel určitě své nároky na znalosti studentů nikdy nesníží, ale naděje umírá poslední a nic nestojí.

Často slýcháváme také: „Pokud jsem správně zodpověděl 55% otázek, mohl bych dostat nejhůře C. Sice mi to sníží průměr, ale postoupím do dalšího semestru.“ Takovými propočty mnoho studentů nejednou strávilo více času, než samotným učením na zkoušku. A pak byli velmi překvapeni. Bohužel nemile. Další věta spolužáka vás zcela určitě vytočí do běla: „Tak jaké jsi napsal odpovědi? Já jsem dal B, A, A, C, B, A, B. Měl jsem to hotové fakt rychle a tak moc jsem se pak nudil, že jsem se je naučil z paměti.“ No není to lidská zrůda? Z podobného soudku je další otázka: „Jakou jsi dal odpověď na otázku číslo devět?“ Jste rádi, že to máte za sebou a přežili jste. Kdo si má proboha všechny ty bláboly v testu pamatovat? Už je po všem a nic se nedá změnit. Nejlepší jsou ovšem ti, kteří neříkají nic. Těm se dá v podstatě gratulovat. Jsou vyzrálými osobnostmi, které nepotřebují žádné ujišťování jiných lidí, aby se cítili lépe.

Je po zkouškách. Nejdůležitější na nich je jejich poselství. Musíte často projít zklamáním, urážkami, křivdou, zradou, mnohému se těžko naučit, poučit se ze svých chyb, projevit sebezapření či pokoru. Toto není žádná sladká červená knihovna. Ale vše co nyní děláte pro svou budoucnost, milí studenti, se vám mnohonásobně vrátí. A nemusí to být vždy jen ve formě mrzkých peněz. /RB/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.