Aktuality

Kde sehnat sponzory na maturitní ples?

4.12.2014 Každý maturant chce mít nejen výborně zvládnuté předtančení na plese, ale také je třeba myslet na to, aby bylo výborné i šampaňské a v tombole byly ty nejlepší ceny. Víte, jak si najít takové sponzory, které Vás obdarují takovým způsobem, že si splníte sen o nejlepším maturitním plese ve městě?

 

Sponzory je možné hledat všude kolem Vás. Důležité ale je, myslet na to, abyste se začali rozhlížet správným směrem. Každý ze spolužáků by se měl zeptat nejen svých známých, ale také by měl zajít do firem, které se nachází v jejich okolí. Někdy se poštěstí, že i jednotlivé obchody, které jsou ve městě, rádi na Váš maturitní ples přispějí. Ovšem podstatné je, abyste právě sponzorské dary nenechávali na poslední chvíli. Jakmile se totiž bude blížit plesová sezóna, je velmi pravděpodobné, že už šance na získání sponzorského daru nebudou tak vysoké a prodavači začnou být na otázky ohledně sponzorských darů, alergičtí.

Google najde odpověď téměř na cokoliv. Nezahálejte tedy a zkuste i vyhledávat na internetu. Existují totiž také podniky, které si chtějí vylepšit své jméno tím, že nabídnou vouchery nebo poukazy, úplně zadarmo. Nezapomínejte na bývalé absolventy, právě ti Vám mohou poradit s tím, kde úspěšně sehnali sponzorské dary, právě oni. Vhodné je také tzv. rozhodit sítě na sociálních sítích jako je Facebook či Twitter. Firmy nemusíte kontaktovat pouze osobně, ale můžete jim také zkusit napsat e-mail, zda by nebyli ochotni, poskytnout Vám sponzorský dar. Přes e-mail můžete kontaktovat také obchodní řetězce, reklamní agentury nebo manažery větších korporací. Myslete na to, že většina firem Vám zřejmě nebude chtít poskytnout finanční dary, ale upřednostní vouchery nebo hmotné dary. 

Firmy sice dávají raději hmotné dary, ale peněžité dary si mohou odečítat z daní. Z tohoto důvodu je vhodné, pokud budete mít k dispozici darovací smlouvu. Tu Vám může poskytnout přímo škola, na které studujete. Smlouva se totiž uzavírá jejím jménem a vystupuje v tomto vztahu jako obdarovaný. Vzorové formuláře darovací smlouvy je možné najít na internetu. Smlouvu je nutné mít ve 2 vyhotoveních. Jedno z nich necháte ve firmě a druhé zanesete na sekretariát školy. Slušností ale je, abyste veškeré sponzory zmínili také na Vašem plese. Nezáleží na tom, zda budou sponzoři na plese uvedeni na vylepených plakátech, na stolech nebo je tam přečtete. /A.B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.