Aktuality

Jak si vybrat tu správnou školu? Část II.

24.2.2015 Reálné šance na přijetí

Vysoké školy každoročně zveřejňují, kolik uchazečů mohou přijmout a jaké výsledky se od přijatých očekávají. I to Vám může pomoci zjistit, zda se chcete o konkretní školu ucházet. V případě, že vybíráte náročnou univerzitu s minimálním počtem přijatých, je dobré mít ještě jednu alternativu, tzn. pojistku. To je škola, na kterou nejsou tak vysoké nároky na přijetí a v případě, že se nedostanete na tu svou preferovanou, můžete nastoupit dočasně tam.

Praktické ukazatele

Lokalita Vaší vysoké školy je nezanedbatelným prvkem v rozhodování, kam se hlásit na vysokou. Dojíždění zabere nějaký čas a také se odrazí ve Vašem studentském rozpočtu.

Finanční stránka

Dopředu si zjistěte, zda nebudete za studium platit (např. Při překročení standardní délky studia, nebo studiu v cizím jazyce, na soukromé škole či při překročení věku 26 let), kolik Vás bude stát nájemné, doprava, strava a podobně. Promyslete, zda budete muset při studiu pracovat a jestli Vám to náročnost studia dovolí.

Ubytování

Je to dalším důležitým parametrem (jaké jsou v daném místě možnosti? Internát, ubytovna, podnájem, pronájem), který rozhoduje a také má vliv na Vaši celkovou pohodu při studiu (sdílení bytu nebo pokoje s dalšími studenty, vzdálenost od školy, dojíždění MHD etc. ). 

Dalšími praktickými pomůckami Vám mohou být: kvalita a prestiž VŠ, zařízení a vybavení školy, možnosti praktických zkušeností během studia, spolupráce s jinými školami, možnosti stáží v zahraničí a podobně. /M.G./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.