Aktuality

Jak si vybrat správnou brigádu II.

21.05.2018 Snad každý běžný student denního studia má (občas) hluboko do kapsy a potřebuje si někde přivydělat. O tom, jak rychle přijít k hotovým penězům za nekvalifikovanou práci (čti: minimum peněz v maximálně krátké době) jsme psali v minulém článku.

Lze ale předpokládat, že většina nadprůměrně inteligentních vysokoškoláků (což jsme přece všichni ) by ocenila pravidelnější a pokud možno vyšší příjem. Co když nás ani tak nepálí ten urgentní nedostatek hotovosti, ale rádi bychom dostávali něco na účet každý měsíc, bezpečně, se železnou pravidelností kolem 15. každého měsíce?

Ideální je stav, kdy se nám podaří spojit studovaný obor s takovou brigádou, kterou lze považovat za praxi ve studovaném oboru, případně spojit brigádu ze studentských let s trvalým pracovním poměrem po absolutoriu. Budoucí potenciální zaměstnavatel má možnost nás dobře poznat, a my jako brigádník dokonale poznáme interní prostředí firmy nebo provozu, důležité lidi ve firmě i její možné problémy. Pokud bychom posléze pracovali na manažerském postu v dané firmě, budeme moci lépe rozhodovat o lidech a procesech, které jsme si měli možnost poznat a vyzkoušet při mnohahodinové práci.

Pokud se podaří najít podobnou brigádu, lze ji využít i při stanovení témat bakalářských a diplomových prací, a při „správném“ nastavení tématu můžeme svou odbornou prací firmě i výrazně prospět; tím si můžeme tak trochu zavázat důležité lidi a postarat se o budoucí pracovní místo. Pokud se podaří diplomku zpracovat dobře, s podporou konzultanta – odborníka na danou problematiku – může to firmě vyřešit nějaký dlouhodobý problém.

Najít podobnou brigádu se zřejmě nepodaří rychle, je třeba ji s rozmyslem hledat a předně si ujasnit, co vlastně chceme udělat s vlastním životem – a pak za pomoci různých kontaktů, starších studentů, rodinných příslušníků a známých, novin, internetu a dalších informačních médií se poohlédnout po něčem, co bychom OPRAVDU rádi dělali. Podobná práce s hledáním a nalezením takové brigády se maximálně vyplatí – budeme mít vyšší příjem, budeme si moci ověřovat teoretické poznatky ze studia v praxi, a lze takto najít i dobré budoucí zaměstnání.

I kdyby bylo zaměstnání „jen“ na pár let, po jeho změně už budeme mít praxi, a budeme tedy na pracovním trhu daleko atraktivnější než člověk bez praxe. /LH/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování státnicových otázek v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.