Aktuality

Jak si vybrat správnou brigádu I.

13.04.2018 Každý typický student má – aspoň občas – nedostatek financí. Pokud si nechceme peníze půjčovat od rodičů, známých, sourozenců či různých lichvářů a platit nepřiměřené úroky, je dobré si najít nějaký vlastní zdroj příjmu. Jak na to, jak najít brigádu, kde nám opravdu zaplatí to, co slíbili, a hlavně rychle a třeba i v hotovosti? Výhodu mají ti, kteří jsou ve velkých městech; je pravda, že v současné době je nedostatek pracovníků a mnoho firem hledá pomoc i nekvalifikovaných a nijak neproškolených sil.

Záleží na tom, jak rychle potřebujeme peníze, a kolik jich vlastně chceme. Pro tento článek jsme v Praze provedli pokus. Stanovili jsme si následující zadání: představme si, že je úterý ráno a my zjišťujeme, že máme v peněžence 20 Kč a žádné peníze nejsou na obzoru. Potřebujeme rychle někam na brigádu, a okamžitou platbu za práci. Půjde to?

Na internetu, který jsme si otevřeli ve veřejné knihovně, jsme si našli pracovní agenturu CreditCzech, a zjistili, že agentura dokáže umístit brigádníky téměř okamžitě. Zavolali jsme z mobilu a zjistili podmínky. Odpověděl nám příjemný ženský hlas, který nám sdělil, že pokud se osobně dostavíme s potravinářským průkazem, čerstvým výpisem z Rejstříku trestů, platnou průkazkou zdravotního pojištění a platným OP, můžeme téměř okamžitě pracovat, a 50% z výplaty dostaneme hotově následující den.

Faktem je, že platný potravinářský průkaz jsme měli, výpis z Rejstříku trestů jsme si zařídili na počkání, a se všemi požadovanými doklady jsme do dvou hodin po provedeném telefonátu dorazili do kanceláře agentury. Sepsání pracovní smlouvy a proškolení bezpečnosti práce byla otázka cca 15 minut, dostali jsme tričko společnosti Albert, a získali umístění na odpolední směnu do jedné z mnoha prodejen Albert, na doplňování zboží do regálů.

Po příchodu do prodejny jsme se hlásili u vedoucí směny, která nám ukázala šatnu a zadala práci. Agentura nás vybavila výkazem, který byl po odpracování směny potvrzen razítkem a podpisem vedoucí směny. Následující den jsme dorazili do kanceláře agentury, kde nám vyplatili 50% honorář za odpracovanou směnu. Druhých 50% bylo posláno na náš účet následující měsíc – to se dělá proto, kdybychom na prodejně něco poškodili a personál prodejny na to přišel později.

Byli jsme rádi, že se nám podařilo splnit vlastní zadání, a že jsme si nemuseli od nikoho půjčovat. Peníze nám byly vyplaceny ve výši, kterou jsme očekávali, ale je pravda, že jsme dělali nekvalifikovanou práci, a tomu odpovídal výdělek – cca 90 Kč za odpracovanou hodinu. Potřebovali jsme ale velmi rychle hotovost a začínali jsme s 20 Kč v peněžence, a vydělali jsme si aspoň na jídlo. /LH/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování státnicových otázek v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.