Aktuality

Jak si vybrat správné MBA studium

11.04.2019 Možná někoho z vás zajímá celoživotní vzdělávání, které bude jakousi vstupní branou k manažerské pozici, po níž toužíte. Klíčem k této bráně je studium známé pod zkratkou MBA čili Master of Business Administration. Absolvovat toto studium v sobě skrývá velmi mnoho příslibů, ale také v případě špatného výběru velmi mnoho rizik.

Titul MBA, co se týče profesních titulů, je v České republice nejznámější a mezi zaměstnavateli nejlépe vnímaný. Stalo se z něho určité synonymum komplexního manažerského vzdělání, které často bývá nezbytné pro další kariérní postup. Pokud se rozhodnete pro studium, je dobré vědět, zda chcete studovat „postaru“ prezenčně, nebo moderně online. Obě dvě možnosti mají svá pro i proti. U prezenčního studia je nevýhodou jeho časová náročnost, jelikož povětšinou probíhá pouze o víkendech a trvá dva až tři roky. Pokud student nepochází rovnou z místa konání studia, musí řešit dojíždění i ubytování. Toto kromě časové náročnosti pro studenta znamená i nemalé finanční náklady navíc. Naopak výhody prezenčního studia tkví především v udržování profesních kontaktů se svými studujícími kolegy. Pokud se rozhodnete studovat online, žádná prezenční docházka vás nečeká.

Komunikujete s lektory prostřednictvím e-mailu, Skypu nebo přímo ve studijním systému. Můžete si dokonce sestavit na míru vlastní studijní plán. Jelikož je takto koncipovaná forma studia vysoce efektivní, je možno studium absolvovat již za pouhý jeden rok. Je tedy dobře slučitelné i se zaměstnáním. Mnohem složitější než forma studia je rozhodnout se, zda jej budete absolvovat v rámci institutu nebo vysoké školy. Výuka MBA na vysoké škole je vedená především jejími pedagogy, a to z důvodů jejich plného vytížení.

Ovšem výuka MBA programu je od běžného vysokoškolského studia velmi odlišná. Je zaměřená na praxi a přizpůsobená specifikám cílové skupiny studentů. Tudíž i výběr lektorů by měl těmto podmínkám odpovídat. Naopak specializované instituce zabývající se výukou MBA svou energii věnují pouze této výuce a některé dokonce vyvíjí své vlastní MBA programy zabývající se specifiky domácího trhu. Soukromé instituty nejsou financovány ze státního rozpočtu a panuje v nich výraznější proklientský přístup s důrazem na kvalitu a spokojenost studentů.

Dříve než se rozhodnete o svém studiu MBA je dobré se podívat na seznam uznávaných akreditačních institucí. Některé z nich totiž svou „akreditaci“ prezentují pouze jako své členství v nějaké akreditační instituci, což není to samé, jako být akreditován. Rozhodně se nesnažte své MBA studium vybírat pouze podle nějaké slevy ze školného, můžete být poté velice rozčarováni.

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.