Aktuality

Jak napsat skutečně kvalitní diplomovou práci?

22.8.2015 Základní pravidla pro napsání kvalitní diplomové práce

Tím možná nejpodstatnějším je psát práci průběžně. Není nic horšího, než začít ji psát těsně před termínem odevzdání v obrovském časovém tlaku. Ten se na kvalitě práce totiž musí nutně projevit. Každý student by měl ostatně již ve svém věku umět dobře hospodařit se svým časem a umět jej odpovídajícím způsobem rozdělit mezi práci a zábavu. Jaká je ideální doba, kterou by měl student svojí diplomové práci věnovat? Odborníci se zpravidla shodují na tom, že je to přibližně půlroku. Nejde tu přitom jen o napsání práce, ale také o její promýšlení a výzkum k ní.

Pokud chceme napsat kvalitní diplomovou práci, měli bychom si také vybrat, jestliže máme tu možnost, vedoucího, s nímž tohoto cíle dosáhneme. V žádném případě přitom neplatí, že ten nejhodnější je ten nejlepší. Právě naopak! K čemu nám bude někdo, kdo se o naši práci nebude zajímat a nebude nám zadávat průběžné úkoly, když pak týden před odevzdáním zjistíme, že nemáme napsanou ještě ani čárku? Co dělat s vedoucím, jenž nám všechno pochválí a nemá žádné kritické připomínky, když poté dostane k posouzení práci přísný oponent, který v ní najde řadu nedostatků? Proto bychom si měli zvolit člověka, jenž o nás i naší práci bude mít opravdový zájem!

Téma, které zpracováváme, by nám mělo být alespoň trochu blízké a mělo by nás bavit. Stává se, že nás studium zklamalo a nepřineslo nám to, co jsme od něho očekávali. To se nyní může alespoň trochu změnit a my se můžeme ponořit do tématu, které se nám zdá přitažlivé. Právě při psaní diplomové práce lze samostatně rozvinout svoje vlastní nabyté vědomosti, vybrat si problematiku, která nás skutečně zajímá a vytýčený problém uspokojivě zodpovědět. Vždyť novým poznatkem, jenž naše práce přinese, může být třeba i náš jedinečný a specifický úhel pohledu!

Diplomová práce se může stát skutečným vyvrcholením našeho studia. Jejím prostřednictvím můžeme získat přesvědčení o jeho smysluplnosti a významu. Z toho důvodu se nevyplatí proces jejího psaní nijak podceňovat!

  
Zpět na seznam aktualit

Tagy: diplomka
Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.