Aktuality

Google scholar Vám pomůže při psaní závěrečné práce

9.4.2015 Co je Google Scholar?

Google spustil svou službu pro studenty a akademickou obec již v roce 2004, kdy tato služba byla zpoplatněna. Za zveřejněné publikace tehdy Google inkasoval od 15 dolarů za jednu publikaci. Ale od roku 2011 jsou výsledky vyhledávání Google Scholar zdarma. Takže se dostanete k vědeckým publikacím, nebo výzkumům snadněji, než to bylo před rokem 2011 a hlavně, co je pro studenta nejvýhodnější, zdarma.

Pokud správně hledáte, zvládnete se pomocí tohoto nástroje dostat k nejrelevantnějším výsledkům, a tedy k Vaší závěrečné práci dostanete publikace, ke kterým byste se běžně nedostali. V závěrečné práci tak umíte a jste schopní čerpat ze zdroje, ze kterých bude unesen i samotný školitel závěrečné práce.

Jak vyhledávat ve službě Google Scholar?

Vyhledávání si dokážete přizpůsobit podle vašich potřeb. Můžete využít službu na jednoduché vyhledávání pomocí klíčových slov, nebo využít rozšířené vyhledávání, kde můžete přiřadit k vyhledávání "operáty", které dolaďují vyhledávané výrazy. Z funkce tak dostanete ještě přesnější výsledky.

Řazení článků podle váhy plného textu každého článku, podle autora, publikace, v jejíž článek vyšel, podle citovanosti v jiné odborné literatuře je hlavním cílem služby Google Scholar a toto je třeba mít na paměti, při hledání relevantních vědeckých publikaci.

Tento skutečně výborný nástroj by se tak mohl stát pomocníkem při psaní všech vysokoškolských prací. Využitím tohoto nástroje dáváte své závěrečné práci skutečnou hodnotu. /M.G./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.