Aktuality

Festival dokumentárních filmů na ČZU

10.10.2013 Life Science Film Festival vznikl již v roce 2010. Za jeho zrod mohou současní a bývalí studenti České zemědělské univerzity v Praze. Na festivale se objeví dokumentární filmy o potravinářských a zemědělských vědách. Každoročně konaný festival představuje nové filmy, které souvisí s výukou na fakultách, související se zemědělstvím, proto se filmy týkají především udržitelného rozvoje, potravinářství, zemědělství, výzkumu, ale také poznatků studentů z praxe. Ve filmech jsou také zachyceny výsledky, které vyšly ze zahraničních a domácích výzkumů.
Díky festivalu jsou vytvořeny nové diskuze, jež pomáhají divákům, lépe si představit, jak vypadá svět zemědělců. Filmy pouštěné na festivalu jsou vzdělávacími programy pro diváky, ale jedná se o zábavnou formu vzdělání.  Do areálu univerzity mají diváci vstup zdarma. Jestliže se zájemci o festival akreditují v Akreditačním a informačním centru LSFF od pondělí 14. října, získají zdarma propagační a informační letáčky, dále také mají vstup zdarma na filmové, a také doprovodné akce, jež souvisí s filmovým festivalem. Ubytování není zdarma, každý návštěvník si ho obstarává a platí sám. Pro akreditaci je třeba dostavit se do Kruhové haly, která se nachází v areálu ČZU v Praze, v době od 14 do 20 hodin, od pondělí do pátku.
Česká zemědělská univerzita se nachází v Praze 6, ulice Kamýcká. Způsoby dopravy k univerzitě jsou uvedeny na webových stránkách czu.cz. Dokumentární filmy budou promítány na následujících fakultách: PEF, FAPPZ, TF, FŽP, FLD, FTZ a Kruhová hala.
Nevíte, na jaké filmy se můžete těšit? Pro představu si můžete prohlédnout názvy několika filmů, které budou na filmovém festivalu představeny:
Láska k praseti, Velký sen o malých medvědech, Mravenčí války, Dokonalý oheň, Škola Zeměloď v Sierra Leone, Džungwa – ztracená rovnováha, Zelený oheň: Aldo Leopold a etika přírody pro naši dobu, Divoké Maďarsko: Vodní země divů, Podlidé, Zachraňte včely: nové poznatky o udržitelném včelařství.
Koordinátorem projektu za ČZU je doc. Ing. Petr Heřmánek, Ph. D. a za Harvest Films - Ing. Petr Alexander, CSc. Festivalovou znělku si můžete pustit na webových stránkách. / A. B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.