Aktuality

Co možná nevíte o rektorovi ČVUT

16.12.2014 Petr Konvalinka byl nedávno zvolen jako rektor ČVUT a je velmi pracovně vytížený. Má mnoho nápadů, a také neustále pracuje na jejich uskutečnění. Právě to patří k nové generaci českých rektorů – místo toho aby byl jen zasloužilým akademikem, je to také velmi aktivní člověk, který má rád akce a působí charismatickým dojmem, a také optimisticky!

Možná byste si mysleli, že když pracuje 14 hodin denně, bude velmi unavený. Opak je ale pravdou. Tento muž ze sebe vyzařuje neskutečné množství energie a jeho srdce bije pro nejstarší českou technickou univerzitu – ČVUT. Je hrdý na to, jaká existuje na ČVUT Studentská unie, a dále také na kluby jako IAESTE, ISC nebo BEST. Právě ty hodně pomáhají celé vysoké škole a nabízí studentům mnoho činností. Sám rektor jim pak umožňuje maximální podporu a je hrdý na to, že jak on, tak i vysoká škola se mohou zajímat i o další podstatné věci. Sám chce ČVUT zlepšit. Vystudoval Stavební fakultu, konkrétně obor konstrukce dopravní stavby. Jakmile dokončil magisterské studium, začal působit jako spirant na katedře mechaniky. Roku 1994 obhájil svou disertační práci a začal pracovat jako odborný asistent, docent, a poté i jako profesor na katedře mechaniky. Do roku 2012 působil v Akademickém senátu Fakulty stavební a od roku 2006 vedl Akademický senát ČVUT (8 let byl předsedou AS).

Rektor je toho názoru, že by měly mít podniky větší vliv na zadání bakalářských a diplomových prací. Dále by měly nabízet studentům možnosti praxe, stáže, a to jako práci za finanční odměnu. Studenti mají totiž mnohem větší zájem o takovou praxi, za kterou peněžní prostředky dostanou. Zároveň si ale stěžuje, že je na ČVUT málo kvalitních studentů. Tento fakt je zapříčiněn tím, že se na vysoké školy dostane, až 70 procent maturantů. Takové procento uplatnění absolventů středních škol na vysokých školách či univerzitách si nemůže dovolit ani taková země jako je Německo. 

ČVUT se snaží působit jako instituce, která je podporou kulturního, ale také společenského dění. Nyní sestrojuje ČVUT varhany pro Betlémskou kapli. ČVUT pořádá v Betlémské kapli promoce, koncerty nebo dávají popularizaci technickému vzdělávání. /A.B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.