Aktuality

Chystáte se na dny otevřených dveří?

6.1.2015 Nový rok je za námi, a pro všechny, kteří se letos hlásí na vysokou školu, je nejvyšší čas začít zvažovat své možnosti, a vybírat obor, případně konkrétní instituci, na kterou se hlásit. 

Na začátku kalendářního roku se na většině škol pořádají dny otevřených dveří. Zpravidla má každá fakulta tento návštěvní den jinak. Harmonogramy jednotlivých škol a fakult najdete buďto všechny vypsány na internetu, na studentských portálech, kde jsou řazeny chronologicky, nebo přímo na univerzitním webu, konkrétní vybrané fakulty. Přestože si valnou většinu informací ke svému zvolenému oboru můžete dohledat na internetu, doporučujeme akce Vaší vybrané školy navštívit. Nejen že si uděláte prvotní obrázek o škole a prostředí, ale mnohdy se setkáte přímo se studenty, kteří mají úspěšně za sebou přijímací zkoušky a školu navštěvují. Ti Vám mohou být přínosem, například při prodeji studijní literatury z minulých let ke zdárnému přijetí na Váš obor. 

Zjistěte si konkrétní den, čas i prostory, kde se setkání pořádá. Pokud cestujete do pro Vás zcela cizího a vzdáleného města, nestyďte se vzít sebou kamaráda, či člena rodiny. I oni mohou sehrát důležitou roli při rozhodování, a všimnout si na škole věcí, které Vy přehlédnete. 

Na den otevřených dveří si vyhraďte co možná nejvíce času. Doporučujeme přibalit na informační schůzku a přednášku psací potřeby. 

Už při cestě k univerzitě sledujte okolí. Zda je blízko centra dění, dopravních spojů, menzy, knihovny,  obchodů a dalších.  

Prohlédněte si interiery samotné univerzity. Projděte si, pokud je možnost i třídy, všímejte si zejména technického vybavení a jiných edukačních pomůcek. 

Pokud nejste zvlášť stydliví, můžete navazovat první známosti s potenciálními spolužáky, a vyměnit si první dojmy i informace nabyté na náborových přednáškách. Nezapomeňte si vyměnit telefonické či mailové kontakty. Je dobré si udělat známosti ještě před nástupem. 

Ve většině případů na fakultách rozdávají i tištěné materiály o konkrétních oborech, uplatnění absolventů, studijních praxích a požadavcích ke splnění přijímacích zkoušek. Je dobré si shromáždit i tyto informace, které mohou být při výběru rozhodující. 

Ovšem nejdůležitější z celé návštěvy vybrané školy by mělo být zjištění, jestli Vás vysněný předmět a směr bude skutečně zajímat. Mnohdy Vám postačí jedna informační schůzka a dozvíte se, že ač je to obor sice zajímavý, vyuka by Vám zhola nic neříkala, nebo zjistíte, že na trhu práce byste byl jen dalším uchazečem na úřadu pro nezaměstnané. 

Soukromé školy pořádají své návštěvní dny během celého roku, mnohdy i několikrát do měsíce.

Případně je možnost domluvit si individuální schůzku. 

Už máte naplánovanou letošní cestu za vzděláním i Vy? /M.G./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.