Aktuality

Chcete zažít něco nového? Začněte studovat na Slovensku…!

03.03.2014 Chystáte se studovat vysokou školu? Dokončujete bakalářské studium, píšete závěrečnou odbornou práci, ale chtěli byste dát Vašemu studentskému životu nový směr? Pak neváhejte a zkuste studovat u našich sousedů – buďte studentem některé ze slovenských univerzit.
Určitě byste měli vědět, že studenti zde nemusí platit školné. Ze zákona vyplývá, že každý student má nárok na jedno studium zcela zdarma v prezenční formě studia, na každém stupni vysokoškolského vzdělání. Podstatné ale je, aby student byl na zápise ke studiu, až po 1.9.2007. Od r. 2007 mají na Slovensku novinku. Studenti si mohou sami zvolit, na které univerzitě platit školné budou a na které nikoliv.
Pozor však na to, že pokud chcete studovat dálkově, abyste zvládali vzdělávání na dvou vysokých školách zároveň, pak školné platit budete muset. Platit studium však musí i ti, kteří měli důvod pro ukončení studia a začátek nového. Na Slovensku však myslí i na ty studenty, kteří na tom nejsou po finanční stránce dobře. Vysoké školy mají funkční nadace, jež podporují studenty, kteří jsou ve finanční tísni, ale chtějí si zvyšovat vzdělání. Populární jsou také stipendia pro studenty.
Slovenské vysoké školy chtějí svým studentům vycházet vstříc, a tak zde byly zavedeny centralizované elektronické přihlášky, které mají studentům pomáhat s přihlašováním se ke studiu. Studenti tedy mohou své přihlášky vyplňovat rychle, z pohodlí domova, ale hlavně také přehledně.
Láká Vás bakalářské či magisterské studium na univerzitě na Slovensku? Pak neváhejte a využijte možnost vzdělání na některé ze slovenských vysokých škol. /A. B./

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.