Aktuality

Ach ty jazyky!!! Já to studium nedám!!!

05.01.2018 Každý z nás měl po čas svého studia někdy velice subjektivní pocit, že jeho studium v onen moment končí, protože tuhle zkoušku nikdy dát nemůže. Ať už se například jednalo o zkoušky z hry na hudební nástroj, matematiky či cizího jazyka. Asi mi dáte zapravdu, že dnešní uchazeči o vysokoškolské studium i studenti vysokých školy, mají v demokratickém období daleko snadnější pozici, co se týče studia jazyků, oproti těm, kteří mohli od základní školy studovat je jeden jazyk z východních prérií.

Ano, ruština byla tím jediným důležitým jazykem, bez kterého se občan a soudruh v minulém režimu zcela určitě nemohl obejít (alespoň dle mínění tehdejších potentátů). Jenže doba je jiná a mnozí mladí jedinci mohou již skoro od mateřské školy „studovat“ dva i více jazyků. Jenže co ti starší?

Odkojeni „spřáteleným“ jazykem a zákony donuceni doplňovat si kvalifikaci na vysokých školách a univerzitách, jsou na fakultách najednou vhozeni do jámy lvové zvané zkouška z cizího jazyka. Naše znalosti anglického jazyka se omezují na základní fráze a z němčiny si, leč gramaticky mizerně, ale foneticky ucházejícím způsobem pamatujeme frázi „Das is furmich ibe raschung“ (nebo tak nějak podobně).

Co tedy zbývá poté, co ukončíme destruktivní polemiky o konci studia? No samozřejmě oprášit nám léty do hlavy vtloukaný ruský jazyk. A najednou zjišťujeme, že jsme nakonec rádi, že nám bývalá politická garnitura vnucovala studium příbuzného jazyka, a když jej trošku oprášíme, určitě budeme mít zkoušku v kapse. /MN/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.