Aktuality

4 rady jak uspět před komisí

13.06.2016 Už ráno se budíte se zpocenýma rukama a srdce buší od stresu, protože dnes je den D. Nebo spíš den K. Jako komise. Komise, která hloubavě zkoumá každé Vaše slovo, pohled a pohyb a vše spolu spojí do celku, který ohodnotí výslednou známkou. Pamatujte, ani v tomto případě znalosti nejsou zárukou definitivního úspěchu. Určitě tím netvrdíme, že to půjde bez nich. Tedy pokud neočekáváte osvícení přímo při odpovědi, měli byste se na odpoved určitě připravit.

Nesmíme však zapomínat na kouzlo vaší osobnosti a to správně vynikne pokud se budete držet těchto čtyř rad:

1.Rozprávajte pomalu a zřetelně-Zbytečné hlásky typu áá, ehm ... uhm, uhm ... vytvářejí dojem, že jste nepřipravený. Před každou větou se pořádně nadechněte, což Vám dá i chvilku na přemýšlení si myšlenky, kterou chcete vyslovit. Možná se Vám bude zdát, že podobné pomalé vyprávění může na komisi působit přinejmenším hloupě, ale opak je pravdou. Váš monolog bude působit promyšleně a především připravené.

2. Budte sebavědomý- Nebo se tak alespoň snažte vypadat. Zkoušející Vás jistě nechají doříct myšlenku, pokud budte působit, že víte o čem mluvíte a co chcete říct. Je jasné, že máte stres a možná Vám také vypadly nějaké podstatné informace k vytažené otázce, ale pokud hrdě obstojíte v boji je pravděpodobné, že si to komise ani nevšimne.

3.Neuhýbajte očima- Toto opravdu ne. Nekrúžte očima po celé místnosti jakoby jste chtěli podle omítky prozkoumat, kdy se naposledy malovalo. Udržujte rovnováhu mezi řečí a očima. Pokud budete sebevědomě odpovědět a střídavě se dívat do očí zkoušejícím, máte téměř vyhráno. Samozřejmě jemné nakouknutí očkem do poznámek je povoleno.

4.Usmievajte se- Samozřejmě ne neustále, to by mohlo působit hloupě. Budte spíš bezprostřední, když se znenadání komise pokusí o vtip a vy zcela zamrzlý od stresu nepohnete ani koutkem, mohlo by to mít neblahé následky. Uvolněte se. O nic nejde. I když jde o všechno. Jak se říká:,, Když nejde o život, nejde o nic! " /SS/

  
Zpět na seznam aktualit

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.