Nejčtenější aktuality

Kde sehnat sponzory na maturitní ples?

4 rady jak uspět před komisí

Čeho se vyvarovat při psaní závěrečné práce

Tajemství efektivního učení

Několik pravd o přednáškách

Aktuality

Citace versus parafráze

Každá autorská/akademická práce musí obsahovat citace a parafráze. Citujete-li, doslovně přepisujete určitý text jiného autora, pokud parafrázujete, text již nepřepisujete, ale převyprávíte určitá fakta podle svých vlastních slov. Ovšem i v tomto případě budete muset daný text odkázat na původního autora.

Jak ustát kritiku, aneb k obhajobě s knedlíkem v krku

Blíží se období, kdy v poště studentů blikne zpráva o tom, že mají v systému vloženy posudky k závěrečné vysokoškolské práci. Jako první, se sevřeným žaludkem, otevírají posudek od svého vedoucího práce s hodnocením „A“. Uff, a teď zbývá posudek oponenta. Cože „E“?? Jak je to možné?

Jak nejlépe využít portál Theses.cz

Tento systém sloužící pro odhalování plagiátů mezi závěrečnými vysokoškolskými pracemi, který je vyvíjen a provozován Fakultou informatiky Masarykovy univerzity není mezi studenty zcela jistě neznámým pojmem. Ne každý ovšem ví, že se nejedná pouze o jakéhosi špiona, ale je to i velmi přehledné úložiště mnoha bakalářských i diplomových prací, které mohou studenti využívat při výběru svého tématu závěrečné práce či při hledání inspirace.

Milujte zkouškové období

A nastal nám ten divný čas, kdy zkouškové po půl roce přišlo zas. Na univerzitních chodbách potkáváme jindy bezstarostné a rozesmáté, nyní však zasmušilé, vyčerpané či nesrozumitelně mumlající osoby, které na první pohled vypadají, jakoby potřebovaly záchranu první pomoci.

Jak vytvořit poutavý odborný text

Psaní závěrečné vysokoškolské práce začíná již v době přípravy na ni, kdy si autor začíná psát krátké poznámky, prostřednictvím kterých si postupně piluje styl svého psaní a zlepšuje formu budoucího písemného projevu. Učí se ovládat hlavní zásady slohových prací, gramatiku jazyka českého, správné zapisování interpunkčních znamének a v neposlední řadě také volbu vhodných slov

Semestrální projekt

Konec dobrý, všechno dobré

Zkratkou k cíli

Roztáhněte svá křídla

Časová osa diplomové práce

Předchozí 12345678910...36

Facebook stránka Závěrečné práce.cz Google stránka Závěrečné práce.cz Twitter Závěrečné práce.cz
AKCE !!! Zavrieť
Objednejte si podklady pro bakalářskou nebo diplomovou práci a dostanete prezentaci k obhajobě v hodnotě 3000 Kč ZDARMA a vypracování oponentských dotazů v hodnotě 1500 Kč ZDARMA.